تشریفات گل‌کشت

چگونه مراسم عروسی بی نقصی تدارک ببینیم؟

چگونه مراسم عروسی بی نقصی تدارک ببینیم؟

با نزدیک شدن به مراسم عروسی، مدام در حال جست و جوییم برای آن که بتوانیم مراسمی بی نقص، خاطره انگیز و لوکس برگزار کنیم؛ اما چگونه؟ بسیاری از افراد خودشان شروع به برنامه ریزی می کنند ولی ممکن است چیزی را از قلم بیاندازند پس بهتر است برنامه ریزی و به انجام رسیدن برنامه ها را به دست تشریفات بسپاریم.

در این میان یک نکته بسیار مهم به چشم می خورد و آن این است که چگونه می توان به تشریفاتی ها اعتماد کرد که هر آن چه دوست داریم و در ذهن می پرورانیم برایمان مهیا کنند؟ بهترین راه حل این است که تشریفاتی را انتخاب کنیم که از صفر تا صد ماجرا را به دست گرفته باشد و البته نگاهی به پیشینه آن تشریفاتی و خوش خدمتی او بیاندازیم.

در میان تشریفاتی های خوش خدمت و با سابقه، تشریفات گل گشت به چشم می خورد حال در نظر گرفته است تا در ادامه پنج راز بسیار مفید برای انتخاب یک تشریفاتی منحصر به فرد را با شما در میان بگذارد پس در ادامه گل گشتی ها را همراهی کنید:

  1. انتخاب سبک عروسی مطابق با فرهنگ و سلیقه خودتان: در ایران، افراد و خانواده ها با ایده ها و فرهنگ های متفاوتی زندگی می کنند در واقع هر استان از ایران آداب و رسوم خود را برای برگزاری مراسم عروسی دارد، به عنوان مثال بخش شمالی کشور هموراه غذا هایی محلی برای شب عروسی در نظر می گیرند و به مدتی طولانی از ظهر تا شب از مهمانان پذیرایی می کنند، به همین خاطر بهتر است تشریفاتی را انتخاب کنید که با آداب و رسوم و سبک مراسم شما آشنایی داشته و منعطف باشد. منظور از سبک این است که شما دقیقا چه لوکیشنی در نظر دارید یا می خواهید تزئینات سالن، لباس و غیره به چه صورت باشد، مثلاً سبک مینیمال، کلاسیک و یا خلیجی.
  2. سنجیدن برخورد مدیران و مسئولان تشریفات: فراموش نکنید که تشریفاتی ها وظیفه دارند از چند روز یا حتی چند ماه پیش از عروسی، برنامه های شما را در دست بگیرند به همین خاطر باید افرادی خوش اخلاق و وقت شناس باشند، اگر با چند بار برخورد اولیه متوجه شدید که آنان این دو خصوصیت اخلاقی را ندارند، دست از همکاری با آنان بکشید در غیر این صورت می توانید به آن ها اعتماد کنید. تشریفاتی های حاذق می توانند سخت ترین ایده های شما را تبدیل به واقعیت کنند، به عنوان مثال ممکن است شما بخواهید مراسم خود را روی عرشه یک کشتی در ترکیه برگزار کنید؛ اما برنامه ریزان از ایران همراه شما باشند، اگر تشریفات منتخب شما پا به پای ایده های شما پیش بیاید همه چیز عالی خواهد بود.
  3. پیاده سازی دکوراسیونی منحصر به فرد و نفس گیر: فراموش نکنید اولین مواجهه مهمان های شما با مراسمتان ابتدا محل برگزاری مراسم و سپس دکوراسیون آن است پس باید در انتخاب هر دوی آن وسواس زیادی به خرج دهید، اگر از مشاوران تشریفات گل گشت بپرسید، آنان به شما خواهند گفت که بهتر است برای واقعیت بخشیدن به رویا هایتان انعطاف پذیر باشید و اجازه دهید گاهی مشاوران تشریفات شما را راهنمایی کنند، به عنوان مثال یکی از زیبا ترین ایده هایی که تا به حال شنیده ایم، برگزاری مراسم در هواپیمایی قدیمی بود؛ اما چنین چیزی در ایران کمی بعید به نظر می رسید؛ اما همین یک جمله کافی بود تا مشاوران متوجه شوند در سر عروس و داماد چه می گذرد پس دکور و حتی لوکیشن مراسم را به گونه ای طراحی کردند که گویا تمامی مهمان ها در هواپیما هستند.
  4. آرامش خود را حفظ کنید: قطعا از چند ماه پیش از مراسم خواب خوراکتان را از دست داده اید، پیشنهاد این است که با خوردن دمنوش های آرامش بخش و یا ایده هایی مثل ماساژ بپردازید، تشریفات گل گشت فکر آرامش شما را هم کرده است و پیش از عروسی برای شما چند جلسه وقت ماساژ و یا یوگا خواهد گرفت. در ضمن فراموش نکنید که کم خوابی بر چهره شما تاثیر منفی می گذارد پس خوب بخوابید البته اگر برنامه ریز و تشریفاتی مناسبی انتخاب کرده اید.
  5. قبل از صلح کردن با تشریفاتی ها، با آنان بجنگید: ممکن است ضرب المثل معروف که جنگ اول به از صلح آخر است را شنیده باشید. پیاده سازی این ضرب المثل با تشریفاتی ها بهترین کاری است که می توانید انجام دهید، چند ماه قبل قرار داد مراسمتان را با آن ها تنظیم کنید و دقیقاً توقعاتتان را در آن قرار داد ذکر کنید، در ارتباط با مسئله مادی نیز همین طور، ابتدا چانه هایتان را بزنید و مذاکره کنید، بعد تر نیز اگر چیزی از لیست برنامه هایتان کم یا زیاد شد، حتما با آنان در میان بگذارید تا به مشکل نخورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *